Амінокислоти
Амінокислоти - це сполуки, які вважають "будівельними блоками" організму спортсмена. Вони є важливою складовою метаболізму, оскільки впливають на імунну систему, зростання м'язів, ефективне засвоєння корисних речовин із їжі. Амінокислоти безпосередньо впливають на стан тіла людини, у тому числі на м'язові волокна, сухожилля, внутрішні органи, травлення, кров, шкіру та діяльність мозку.
Різновиди амінокислот
Організм людини має 20 амінокислот, що утворюють білок, і вони поділяються на три категорії: незамінні (поставляються виключно ззовні), замінні (організм може синтезувати їх самостійно) та умовні. Є 9 незамінних, і це гістидин, ізолейцин, лейцин, лізин, метіонін, фенілаланін, треонін, триптофан та валін. Замінними вважаються аланін, аспарагін, аспартат і глютамін. Умовними: аргінін, цистин, тирозин, гліцин, орнітин, пролін та серин. Хорошим дієтичним джерелом протеїну є м'ясо, тофу, соя, яйця, гречана крупа, кіноа та молочні продукти.
Різновиди, на які ділять амінокислоти у спортивному харчуванні:
- Лейцин, ізолейцин і валін мають нелінійну конфігурацію атомів вуглецю, тому називаються амінокислотами з розгалуженим бічним ланцюгом BCAA.
- Амінокислотні комплекси – це спортивні добавки, які містять весь набір сполук у зручній для засвоєння формі.
- Також випускаються окремі амінокислоти, що передбачають використання ефекту однієї амінокислоти.
ВСАА можуть бути отримані з раціону, але їх кількість в їжі не здатна задовольнити потреби організму спортсмена. Тому рекомендується купити амінокислоти в одній з форм - порошок, рідина, таблетки або капсули.
Значимість амінокислот у спорті
Добавки є важливими для підтримки високих спортивних результатів. Такий спортпит, як амінокислоти допомагають спортсменам:
- швидко відновитись після тренування,
- підвищити витривалість під час занять спортом;
- забезпечити приплив енергії та запобігти катаболізму.
BCAA є популярним вибором: спринтерів, бодібілдерів та легкоатлетів. Вони не можуть бути отримані організмом із раціону і зазвичай приймаються у формі добавок для покращення м'язового тонусу та фізичної форми. BCAA підвищують синтез та підтримання м'язів, а також підвищують спалювання жиру та толерантність до глюкози. Ще однією перевагою BCAA є те, що вони зменшують втому та збільшують витривалість.
Як приймати амінокислоти ефективно
Фахівці АтлетМаркет рекомендують приймати амінокислоти до, під час та після тренувань для швидкого стимулювання синтезу білка та запобігання катаболізму м'язів. Їх також можна приймати між їдою. Амінокислоти продаються в капсулах, таблетках, рідкому вигляді і у вигляді простого, ароматизованого порошку, який можна змішати з рідиною. Різновидів досить багато і методика прийому залежить від кількох факторів: мета спортсмена (схуднення або набір маси), вага та вид (порошок, рідкий, у таблетках). У разі потреби наші експерти допоможуть скласти правильний раціон.
Для схуднення
Одну порцію амінокислоти BCAA - 5 гр на 150-200 мл води, пити протягом дня, між прийомами їжі та одну порцію після тренування. У дні відпочинку варто випивати одну порцію до сніданку та одну порцію протягом дня. Для кращого ефекту варто приймати разом з L-карнітином.
Для зростання м'язів
Якісні амінокислоти для набору маси – глутамін. Прискорюють метаболізм у м'язах, беруть участь у азотистому обміні, стимулює вироблення гормону росту, підтримують імунну систему. Достатньо приймати від 4 до 10 гр на добу. Точне дозування розраховується, виходячи з формули: 115 мг речовини на 1 кг ваги атлета. Найкращий час прийому – за півгодини до початку тренування та через 20-30 хвилин після занять. У дні відпочинку одну порцію перед сном.
Побічні ефекти
Побічних ефектів від прийому амінокислот немає, якщо приймати їх згідно з рекомендаціями, зазначеними на упаковці. При передозуванні виявляється додаткове навантаження на печінку та нирки.
Ціни на амінокислоти
Амінокислоти | Ціна |
---|---|
BEEF Amino Amix - 198 капс | 485 грн |
Amino EAA - 300 г | 459 грн |
Amino Energy System Power Pro (500 гр.) | 510 грн |
Amino Tyrosine - 130 капс | 585 грн |
Amino Whey Gold 180 таб | 439 грн |
Купити амінокислоти в Києві та Україні — АтлетМаркет
Амінокислоти представлені в інтернет-магазині «АтлетМаркет» у широкому асортименті: різновидів, смаків та фасувань. Компанія спеціалізується на реалізації високоякісного спортивного харчування таких всесвітньо відомих брендів, як Biotech, Optimum Nutrition, Olimp, Ostrovit, Scitec Nutrition. Формула з потрібними властивостями буде підібрана спеціалістами "АтлетМаркет" відповідно до індивідуальних цілей. Замовити амінокислоти з доставкою по всій Україні можна онлайн або за контактним номером телефону.
Відео про амінокислоти
10 фактів про Амінокислоти | Амінокислоти в бодібілдингу |
Відповіді на поширені запитання про амінокислоти
Чи п'ють амінокислоти під час схуднення?
Комплексні амінокислоти сприяють схудненню за рахунок підвищення загальної витривалості. Збільшення інтенсифікації та часу циклічного аеробного навантаження допомагає витратити більше енергії та спалити більшу кількість жиру. Для схуднення вибирайте комплекс, де є L-карнітин. Ця амінокислота — одна з кращих ліпотропних жироспалювачів.
Що краще за комплексні амінокислоти чи протеїни?
Однозначно відповісти складно. Якщо вирішується завдання швидкого потрапляння в кров «будматеріалів», необхідних для побудови м'язових клітин білків — купуйте амінокислотний комплекс. Треба, щоб амінокислоти в крові були постійно і протягом тривалого проміжку часу — 6–7 годин, беріть казеїн. Потрібно щоб амінокислотний пік у крові виник через 1–1,5 години після прийому добавки? З цим впораються швидкі протеїни — сироватковий або гороховий (для веганів) гідролізати.
Чи є побочки у комплексних амінокислот?
При дотриманні доз, побічних ефектів від комплексних амінокислот не виникає. Але якщо пити більше 5–6 г/год, то з одного боку, можна перевантажити нирки та печінку, а з іншого, бюджет. Організм не може засвоїти більшу кількість амінокислот, ніж зазначено, а спалювання їх надлишку в якості джерела енергії — це занадто дороге задоволення.