BCAA
Користь у використанні амінокислоти BCAA
Амінокислоти BCAA - це три конкретні амінокислоти, які запобігають розпаду м'язових тканин і допомагають організму зберігати глікоген (важливий енергетичний резервуар, який організм може використовувати, коли йому потрібне паливо). BCAA відповідають за стимулювання синтезу білка в організмі, а також покращують здатність кожної клітини виконувати власний синтез білка. Отже, спортивне харчування BCAA як самостійно завершує цей процес, а й забезпечує підтримку процесу, виконуваного іншими агентами організму. Іншою важливою функцією добавки є здатність уповільнювати швидкість розщеплення білка, зменшуючи загальну втрату. Ці дві переваги зупиняють «катаболічну кризу» і безпосередньо сприяють збереженню важко заробленої м'язової маси.
BCAA можуть зустрічатися в природі в будь-якому повному білку, який міститиме всі 21 амінокислоту. Повні джерела білка включають продукти тваринного походження, так і продукти рослинного походження, такі як:
- яйця;
- арахіс;
- м'ясо та птиця;
- нут;
- риба;
- сочевиця;
- молочні продукти;
- кіноа та цілісні зерна.
У світі фітнесу та бодібілдингу добавки БЦА часто використовуються як підтримка під час тренування. Вважається, що ці сполуки допомагають стимулювати синтез м'язового білка, підвищують витривалість та знижують м'язову втому та болючість, і їх можна приймати до, під час або після тренувань у вигляді коктейлів чи напоїв. Прийом BCAA також здатний стимулювати та підвищувати вироблення інсуліну, високоанаболічного гормону, що забезпечує краще засвоєння амінокислот і забезпечує більше надходження глюкози в клітини, що призводить до збільшення енергії під час тренувань. Крім того, BCAA також знижують стомлюваність, пригнічуючи вироблення серотоніну, нейротрансмітера, що бере участь у процесах стомлення та сну.
Як правильно приймати БЦАА
Спортивна добавка BCAA набагато ефективніша, ніж споживання амінокислот лише через джерела їжі. Оскільки добавки не вимагають травлення, вони здатні обійти печінку і потрапити прямо в кровотік. Це означає, що буде швидкодіючий результат, чим може забезпечити джерело їжі.
Найкращий вибір - співвідношення лейцину до ізолейцину та валіну 2-1-1. Таким чином, 6 гр BCAA забезпечують близько 3 грамів лейцину та 1,5 гр ізолейцину та валіну кожен.
Оптимальне дозування разового прийому BCAA становить 4-7 г (незалежно від мети спортсмена). Частота прийому від 1 до 4 разів на день. Максимальне денне дозування близько 25-30 грн. BCAA як порошку - замішувати 1 дозу на 200-250мл. рідини, капсульований - запивати великою кількістю води, соку чи молока.
Приймати BCAA для зростання м'язів рекомендується за наступною схемою: за півгодини перед тренуванням, під час занять та перед сном. Така схема прийому дає спортсмену необхідну кількість амінокислоти, яка стимулює ріст м'язових волокон, посилює метаболізм, запобігає катаболізму. У дні відпочинку – зранку.
Приймати BCAA для схуднення (сушіння) рекомендується за півгодини до тренування, а в дні відпочинку між їдою - це дозволить знизити апетит.
Для посилення жиросжигающего процесу варто використовувати БЦАА з Л-карнітином, а для набору м'язів – з глютаміном, гейнером та протеїном. Амінокислотні комплекси можуть бути придбані в порошку, капсулах або рідкій формі.
Де придбати BCAA у Києві та Україні
Спортивний інтернет-магазин «АтлетМаркет» пропонує спортсменам, купити амінокислоту BCAA за найвигіднішими цінами, у широкій різноманітності фасувань та брендів. Доступні різні смаки та формули відповідно до індивідуальних потреб спортсмена. В асортименті представлена продукція таких фірм, як Biotech, Optimum Nutrition, Olimp, Scitec Nutrition, Athlete Genetics, BSN та інших світових виробників. Продукція доставляється по всій Україні. Оформити замовлення можна за контактним номером телефону компанії чи онлайн. Компетентні менеджери підберуть оптимальне рішення відповідно до цілей спортсмена.
Відео про BCAA
Амінокислоти BCAA | 10 фактів про BCAA |
Відповіді на поширені запитання про ВСАА
Як розшифровується ВСАА?
Комбінацію лейцину, ізолейцину та валіну прийнято позначати абревіатурою ВСАА (вимовляється як БЦАА) — Branched-Chain Amino Acids, що перекладається з англійської як Розгалужено-ланцюгові амінокарбонові кислоти. Ці три амінокислоти не виробляються організмом і обов'язково повинні надходити ззовні, тому що потрібні для побудови власних білків скелетних м'язів, міокарда, нирок, нейронів та мембран адипоцитов. Вони також регулюють зростання клітин та синтез інсуліну, потрібні для зв'язування кисню з гемоглобіном. Замінити ВСАА нічим не можна.
Що таке ВСАА 8:1:1?
Співвідношення цифр у назві або в інформації, зазначеній в інструкції до добавки спорту ВСАА — 8:1:1, 4:1:1 або 2:1:1 — це кількісне співвідношення у складі його компонентів: лейцину, ізолейцину та валіну. Перша цифра відповідає лейцину. Чим вона більша, тим краще ВСАА-добавка буде сприяти набору м'язової маси.
Як пити ВСАА у вихідні від тренувань дні?
Розмір порції ВСАА у дні без тренувань для тих, хто набирає «брудну» м'язову масу – 100 % від норми у тренувальні дні. Рекомендована доза у вихідні від тренувань дні для тих, хто худне або тих, хто перебуває в періоді сушіння - 50% від порції, яку приймають у дні з тренуваннями. Час прийому: відразу після пробудження.