Протеїни
Протеїн (поліпептиди) являє собою простий білок, який міститься в продуктах харчування тваринного та рослинного походження. Ця органічна речовина, що складається з амінокислот, вважається популярною харчовою спортивною добавкою. Білок – невід'ємна складова щоденного раціону, необхідна повноцінного функціонування систем організму. Будівельний матеріал для м'язів є найважливішою складовою тренувального процесу. При підвищенні навантажень метаболізм прискорюється і організму потрібно більше речовин. Але отримати білок з натуральної їжі досить часто проблематично, тому допомогти в потрібному дозуванні може спортивне харчування - білкові суміші.
Дія протеїну
Систематичне вживання протеїнових коктейлів у грамотному дозуванні поряд зі спортом дає низку позитивних дій. Так наприклад:
- забезпечується помітне зростання м'язової маси за наявності правильного тренувального графіка;
- після важких фізичних навантажень зростає швидкість відновлення ресурсів та сил;
- уповільнює процес катаболізму (розпаду м'язів);
- активізуються анаболічні процеси.
У бодібілдингу речовина застосовується для підтримки здорової фізичної форми, стимуляції м'язового зростання та зниження жирової маси.
Як правильно приймати протеїн
При фізичних навантаженнях на витривалість організму людини потрібно від 1 до 1.5 г білка на кілограм маси тіла. За наявності силових тренувань на масу потреба зростає до 2 грам. Якісне спортивне харчування містить до 95% концентрації білка. Фахівці Атлетмаркету рекомендують замішувати чистий протеїн на воді, також можна використовувати молоко, кефір або сік. Вибираючи рідину для замішування протеїнового коктейлю врахуйте смак протеїну, оскільки напій може вийти занадто солодким і нудотним. Дозування кожної суміші зазначається виробником на упаковці. У середньому необхідно замішати один мірний ковпачок (30 г) на 250-300 мл. рідини. У дні тренувань приймати двічі - один раз вранці, один раз протягом години, відразу після тренування. У дні відпочинку пити протеїн для спортсмена необхідно раз вранці. Такий раціон забезпечить ефективне зростання м'язів. Раціон може змінюватись в залежності від ваших цілей у спорті, виду протеїну.
Як правильно підібрати добрий протеїн
У преміальних сумішах крім білка присутні вітаміни та мінерали, глютамін, креатин та вуглеводи. Вибирати харчову добавку варто ґрунтуючись на ваших цілях.
Для схуднення дівчини чи хлопця ефективним буде казеїн, оскільки він пригнічує апетит спортсмена. Також відмінно підійде і сироватковий білок.
Для набору маси рекомендуємо багатокомпонентний він підійде і для початківців, і для досвідчених атлетів.
Найчастіше протеїни приймають у комплексі з іншим спортивним харчуванням, для скидання ваги буде плюсом вживання БЦАА та Л карнітину, а при наборі маси – гейнер.
Види протеїну у нашому інтернет-магазині
Якісний протеїн, ціна якого варіюватиметься відповідно до виду, може у складі мати один або кілька видів білка, а також інші компоненти, які надають кінцевому продукту потрібних запахів, смакових якостей та консистенції.
Протеїнові суміші класифікуються по-різному, але виділяються такі популярні різновиди білка:
- Сироваткові протеїни – поширене рішення завдяки прискореному засвоєнню та біологічній доступності, оскільки цей різновид білка отримують з молочної сироватки. За ступенем очищення він ділиться на концентрат, ізолят та гідролізат.
- Казеїн – “нічний” протеїн, який є повною протилежністю сироватковому. Процес засвоєння цього білка становить 4-6 годин, тому часто його застосовують на ніч для ефективного та поступового насичення організму амінокислотами.
- Яєчний – цей протеїн можна купити рідко, тому що він практично не зустрічається через дорогий і складний процес виробництва. Популярність обумовлена біологічними якостями та швидким засвоєнням.
- М'ясний – сировиною найчастіше виступає яловичина чи курка. Особливо актуальним є застосування цього різновиду людям з непереносимістю лактози. Багатий на амінокислоти, але може мати своєрідний присмак.
- Рослинний - цей різновид протеїну має на увазі соєвий білок, горох, рис, кіноа. Має досить мізерний склад амінокислот і трохи гірше засвоюється. Але підходить для веганів, а також відрізняється бюджетною ціною.
Протеїни для набору маси та зростання м'язів
Великою популярністю завдяки унікальному складу користується сироватковий протеїн 100% Whey Gold Standard Optimum Nutrition. Максимальна концентрація білка при низькій кількості вуглеводів, жирів та цукрів забезпечує високу ефективність суміші для зростання м'язів. Порція містить 90% білка, 5 г амінокислот BCAA і 4 г глютаміну.
100% Casein Gold Standard Optimum Nutrition із максимальним ступенем очищення та мінімальною швидкістю засвоєння для тривалого живлення м'язів амінокислотами.
Серед комплексних рішень слід виділити Syntha 6 BSN. Протеїн відрізняється повільною швидкістю вивільнення поживних речовин (живить м'язи протягом 6-8 годин). Містить шість джерел білка, які ефективно допоможуть у зростанні м'язів. Приємний смак.
Ціна протеїна у Києві та Україні.
Назва | Ціна |
---|---|
PROSTAR Whey 30 г Cocoa Mocha | 30 грн |
IsoPrime CFM 500г cookies cream | 826 грн |
Casein Protein 909 г ваніль | 1 850 грн |
Whey Protein 900 гр (банка) Фундук | 1 190 грн |
PowerPro ProteinMIX, 1 кг альпійська рапсодія | 820 грн |
Whey Gold 4,540 кг шоколад | 6 050 грн |
ZeroPro Protein 1000 г dark cookies & cream | 1 579 грн |
Купити протеїн у Києві та Україні вигідно в AtletMarket
Замовити протеїн з доставкою в інтернет-магазині "АтлетМаркет" можна всього в пару кліків. Жителі Києва можуть скористатися кур'єрською доставкою або забрати спорт в одному з шести магазинів. Доставка в будь-яке з міст України здійснюється кур'єром на вказану адресу або на відділення нової пошти. Завдяки різноманітності фасування клієнти зможуть замовити як одну порцію протеїну, так і великий обсяг на тривалий час. У разі виникнення запитань зв'яжіться з менеджером по телефону, вказаному на сторінці контакти. Фахівці компанії швидко допоможуть знайти оптимальне рішення.
У нас Ви можете купити протеїн з доставкою у Київ, Харків, Дніпро, Львів, Одеса, Миколаїв, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Чернівці, Тернопіль, Хмельницький, Вінниця, Чернігів, Житомир, Черкаси та інші міста України
Відео про протеїн
Навіщо потрібний протеїн спортсмену? | Як і коли приймати протеїн? |
Відповіді на поширені запитання
Яка калорійність у спортивних протеїнів?
Не всі протеїнові добавки спортивного харчування ідеально «чисті». В багатьох із них присутні жири та вуглеводи, а вміст власне білків може бути в межах від 70 до 98 %. Тим, хто враховуэ кожну калорію, інформацію про енергоємність слід шукати на упаковці конкретної добавки. У середньому калорійність добавок протеїнів — 350–400 ккал/100 г.
Який протеїн краще для схуднення?
Тим, хто худне, спортивні дієтологи рекомендують пити повільний протеїн — казеїн.По 15 г, прийняті за півгодини до сніданку та обіду, уповільнюють засвоєння білків з їжі, збільшують термогенез і витрачають зайві 10% енергії на них та своє перетравлення, пригнічують апетит. А 20 г казеїну, випитого безпосередньо перед сном, ефективно захищають м'язи від нічного катаболізму, змушуючи організм натомість витрачати запаси жиру. Кращий вибір протеїну для веганів, що худнуть, — гороховий ізолят.
Як перевірити якість протеїну?
Якісний порошковий протеїн скрипить між пальцями. Найпопулярніший вид спортивного білка — сироватковий протеїн, що пахне молоком, а його гідролізат обов'язково повинен гірчити. Якщо у добавці є хоч трохи крохмалю, виявити його допоможе крапля йоду, яка забарвить продукт у синій колір. Якісний порошковий білок пристає до зубів і ясен і не комкується при розчиненні.